Wybieramy świeczki zapachowe

Inspiracje

Świece zapachowe i świece ozdobne są świetnym rozwiązaniem na jesień i zimę, by poprawić sobie nastrój. Słodkie i ciepłe zapachy lub te z pogranicza lata i jesieni wprawiają w dobry humor i mogą wywoływać pozytywne skojarzenia. Jeżeli lubimy eksperymentować z zapachami lub po prostu dzięki nim łatwiej jest nam się zrelaksować, palenie świeczek zapachowych może być czynnikiem znacząco poprawiającym nasz komfort i odpoczynek po pracy. Nie wystarczy jednak wybrać pierwszego lepszego zapachu, aby osiągnąć maksymalnie dobry efekt. Jak zatem wybrać dobre świeczki do domu? o czym pamiętać paląc świeczkę? Czym świece zapachowe różnią się od wosku i która opcja jest lepszym wyborem?

Yankee Candle to jedna z najpopularniejszych marek wśród świec zapachowych. Nie bez powodu. To świece, które łączą bardzo wysoką jakość z przystępną ceną, a wybór zapachów jest przeogromny.

Pierwsza propozycja pochodzi od popularnej marki świec zapachowych, Yankee Candle. Zapach Autumn Glow, czyli jesienny blask, to kompozycja z wyczuwalnym aromatem ziół, paczuli i złotego bursztynu. Intensywny zapach nie jest jednak przytłaczający. Ma w sobie świeżość jesiennego poranka i aromat natury.

Bomb Cosmetics to polski producent gadżetów do kąpieli z naturalnych składników. A jak wiadomo, świece zapachowe są doskonałym wykończeniem domowego spa. Polecamy markę Bomb Cosmetics z dwóch powodów – mają bardzo praktyczne opakowania (zamykane puszki, które pozostają estetyczne w przeciwieństwie do szklanych słoików) oraz przystępną cenę. Polecamy zapach Sea of Tranquility – to orzeźwiające połączenie klasycznego morskiego zapachu z cytrusami i miętą.

Kolejna świeca pochodzi z serii WoodWick Trilogy. Świeca składa się z trzech warstw wosków w rożnych kolorach i zapachach. Podczas palenia zapachy płynnie się zmieniają zaskakując zmysły kolejnymi aromatami. Zapachy poszczególnych warstw to: apple basket (świeże jabłka, cierpkie gruszki, nektar z brzoskwiń, cytrusy), spiced blackberry (cierpkie jagody, jabłko, porzeczka, brzoskwinia, skórka pomarańczy) oraz pumpkin butter. Drewniana pokrywka służy jako podstawa świecy podczas jej używania.