Wybieramy świeczki zapachowe

Inspiracje

Świece zapachowe i świece ozdobne są świetnym rozwiązaniem na jesień i zimę, by poprawić sobie nastrój. Słodkie i ciepłe zapachy lub te z pogranicza lata i jesieni wprawiają w dobry humor i mogą wywoływać pozytywne skojarzenia. Jeżeli lubimy eksperymentować z zapachami lub po prostu dzięki nim łatwiej jest nam się zrelaksować, palenie świeczek zapachowych może być czynnikiem znacząco poprawiającym nasz komfort i odpoczynek po pracy. Nie wystarczy jednak wybrać pierwszego lepszego zapachu, aby osiągnąć maksymalnie dobry efekt. Jak zatem wybrać dobre świeczki do domu? o czym pamiętać paląc świeczkę? Czym świece zapachowe różnią się od wosku i która opcja jest lepszym wyborem?

Yankee Candle to jedna z najpopularniejszych marek wśród świec zapachowych. Nie bez powodu. To świece, które łączą bardzo wysoką jakość z przystępną ceną, a wybór zapachów jest przeogromny.

Pierwsza propozycja pochodzi od popularnej marki świec zapachowych, Yankee Candle. Zapach Autumn Glow, czyli jesienny blask, to kompozycja z wyczuwalnym aromatem ziół, paczuli i złotego bursztynu. Intensywny zapach nie jest jednak przytłaczający. Ma w sobie świeżość jesiennego poranka i aromat natury.

Bomb Cosmetics to polski producent gadżetów do kąpieli z naturalnych składników. A jak wiadomo, świece zapachowe są doskonałym wykończeniem domowego spa. Polecamy markę Bomb Cosmetics z dwóch powodów – mają bardzo praktyczne opakowania (zamykane puszki, które pozostają estetyczne w przeciwieństwie do szklanych słoików) oraz przystępną cenę. Polecamy zapach Sea of Tranquility – to orzeźwiające połączenie klasycznego morskiego zapachu z cytrusami i miętą.

Kolejna świeca pochodzi z serii WoodWick Trilogy. Świeca składa się z trzech warstw wosków w rożnych kolorach i zapachach. Podczas palenia zapachy płynnie się zmieniają zaskakując zmysły kolejnymi aromatami. Zapachy poszczególnych warstw to: apple basket (świeże jabłka, cierpkie gruszki, nektar z brzoskwiń, cytrusy), spiced blackberry (cierpkie jagody, jabłko, porzeczka, brzoskwinia, skórka pomarańczy) oraz pumpkin butter. Drewniana pokrywka służy jako podstawa świecy podczas jej używania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *